כשהכול נראה שחור…

ורד אמיר
0 תגובה

כ”שהשמלה השחורה הקטנה” שעוצבה ע”י קוקו שאנל פורסמה בווג האמריקאי בשנת 1926, היא כונתה הפורד של שאנל. כמו  המכונית הפופולרית של הנרי פורד באותה התקופה(דגם T) שהיתה זמינה אז בכל צבע – כל עוד היא שחורה …
עד אז נהגו ללבוש שחור בעיקר כמנהג אבלות. מאז עברו הרבה מים בנהר האופנה – מלחמת העולם הראשונה, נשים שיצאו לעבודה,  הסטיילינג בהוליווד (השמלות השחורות היו נוחות כי לא התנגשו עם הצבעים האחרים על המסך.) ועוד..

השמלה השחורה שלי (אחת מהן 🙂 )

במהלך מלחמת העולם השניה היה מחסור בטקסטיל ולכן היתה הקצבת בדים. נשים היו צריכות בגדים לעבודה שיוכלו להמשיך ללבוש גם בערב… וכך שוב השמלה השחורה כיכבה. אחרי המלחמה ב16 לדצמבר 1946, בשדרת מונטיין בפאריס – הקים מעצב אופנה צעיר בשם כריסטיאן דיור (אולי יצא לכן לשמוע עליו ☺), את בית דיור, שם עיצב שמלות גדולות וחצאיות מלאות וגדולות.
לאט לאט הקטין את יצירותיו אך דבק בצבע השחור ואמר:
את יכולה ללבוש שחור בכל עת.
את יכולה ללבוש שחור בכל גיל.
את יכולה ללבוש אותו כמעט בכל אירוע.
ומאז? הכול היסטוריה..

גם היום השמלה השחורה – Little black dress (הקטנה או היותר גדולה), היא פריט חובה בכל ארון של אישה.

אני יודעת שיש כאלה שלובשות שחור רק בחורף, ויש כאלה שלובשות בגדים שחורים לאירועים מיוחדים. יש כאלה שלובשות שחור רק בערב, יש את אלה שלא לובשות שחור בכלל וגם כאלה שלובשות רק שחור, (רותי ברודו נגלית אלינו מהמסך בבגדים שחורים כמעט תמיד).

הארון שלי מאוד מגוון וצבעוני – אבל גם אצלי הצבע השחור מהווה חלק נכבד ממנו, וכן -גם בקיץ.
מה אני אוהבת בצבע השחור?
הוא תמיד אלגנטי ומלא כוח, הוא מתאים לכל שעה משעות היום, קל להתאים לו כל אקססורייז וקל להתאים  בין פריטים שונים בצבע זה. הוא צבע בולט ואני אוהבת לבלוט. הצבע השחור שולט אצלי בארון גם בבגדי הבית וגם בבגדי האימון, גם בקז’ואל ליום יום וברור שגם לערב. יש ימים שאני מתלבשת בבוקר בטוטאלוק שחור ויודעת שככה אסיים את היום עם אותו לוק שמתאים לי מהבוקר עד הערב.

יש בוקר שהוא בוקר נכדים או סדורים בין הבית למכולת לתופרת וקצת עבודה בגינה – אז אני לובשת גופייה שחורה וג’ינס 3/4 שחור וזה יפה ובטוח לשימוש ( כי גם כשאת מזיעה – זה בלתי נראה)

גם בגדי האימון שלי לאורך השנים רובם בצבע שחור (לאחרונה קצת הרשתי לעצמי לגוון ) וגם כאן הסיבה היא ההזעה (בשחור או לבן פחות רואים)

טוטאל לוק בשחור – מהבוקר עד הערב

ליום יום אין כמו שמלה שחורה קצרה או ארוכה מבד כותנה (מאוהבת בגזרות של COS). אני מוסיפה שרשרת פנינים או סיכת פרח, תיק קטן או מטפחת – ונהנית מטוטאל לוק מרשים
שיכול ללוות אותי מבוקר עד ערב.

ובגד הים שלי? ושמלת החוף שלי? ניחשתן נכון! – ברור ששחור. יש משהו בצבע הזה שמשדר אלגנטיות גם בחוף הים או על שפת הבריכה, או כמו כאן על גג – במלון דריסקו ההורס.

ובערב, נכון ששכחנו כבר בגלל הקורונה איך נראית רחבת הריקודים, אבל אני מזכירה ששחור מככב מאם הכלה ועד החברה. ובכל בר,מפגש ראשון או דייט חדש כשעולה השאלה מה אלבש… זה תמיד הולך לשחור היפה והבטוח. אז גם בקיץ אם את רוצה לבלוט, תלבשי שחור ואם את הכי לא רוצה לבלוט גם – תלבשי שחור 🙂
ומובטח לך יום מלא ביטחון כי שחור זה אייקון.

Related Posts

השאירי תגובה

ברוכים הבאים

אשמח שתשאירו לי פרטים
וכך נוכל לשמור על קשר