אוהבת להיות בבית

ורד אמיר
6 תגובות

אני אוהבת להיות בבית. לפני מספר שבועות בהם שוב נכפה עלינו להישאר סגורים בבית ובשנה האחרונה , שנת הקורונה בה חיינו מסגר לסגר, מצאתי את עצמי מעלה בעיקר פוסטים וסטוריז מהבית והחצר. כמו במהלך השנה, גם בימי הממ"ד…קיבלתי פניות ובקשות להעלות תמונות מהבית, שאלות בנושא העיצוב, מהיכן אני רוכשת את הפריטים ובקשה להמלצות . אני לא מתיימרת לספק תוכן מקצועי בנושא עיצוב, אבל אני כן יודעת לספר לכן שעיצוב הבית לאורך השנים תמיד היה חשוב לי. הסביבה הביתית עם הנוחות והאסתטיקה מסביב הייתה חשובה לי מאז ומתמיד עוד הרבה לפני עידן האינסטגרם והרשתות החברתיות, הרבה לפני שיתוף התמונות והמראות וסדנאות הצילום. עוד בבית הורי שהיה נעים נקי ומרווח בניתי לי את החדר שלי כמו שאהבתי. בצבע שאהבתי ועם פריטים שקישטו לי את החדר. חיפשתי את התמונה/פוסטר הנכון המצעים היפים והמכתבייה שלמדתי בה לבגרויות. הסביבה הייתה חשובה לי. ועם עזיבת הבית והזוגיות שבניתי עם גדי, המשכתי להקיף את עצמי בדברים יפים, ובפריטים שווים. גם כשהפרוטה פחות הייתה מצויה בכיסנו אהבנו לרכוש פריטים קלאסים מצד אחד ומעודכנים מן הצד השני.

הבית שלי או בעצם הבתים שלי, שבהם התגוררנו, הם הסיפור שלי, הסיפור של חיי. בכל בית ,גדלתי, התפתחתי, יצרתי, ילדתי ומימשתי .בכל בית יצרתי לי את המקום הנוח והנעים לאותה עת. שיהיה לי כיף לחזור הביתה. גם כסטודנטית בת 25 כשחזרתי מהאוניברסיטה, וגם בחדר עם צריף מעץ בקיבוץ בו התגוררנו 4 שנים ובו עומר נולד, גם לבית בשכונה הצבאית בראש העין, שכונה בה כל הבתים היו דומים מבחוץ אבל הבפנים היה לגמרי שלי, וגם בבית הנוכחי שעברנו אליו בשנת 2000 ועבר כבר שני שיפוצים, לא גדולים אבל משמעותיים והותאם לצרכים המשתנים שלנו.

אני לא אדריכלית וגם לא מעצבת פנים, אני רק חובבת של החיים הטובים שאוהבת למלא אחר הצרכים והרצונות שלי וכחלק מזה בוחרת שוב ושוב לחיות בסביבה יפה, אני קוראת לזה סטיילינג של החיים.

את הפוסט שלי על משמעות הבית ומה הוא עבורנו ואיך עשינו קעקוע משפחתי של הבית, לבקשת הילדים, קראתן. סיפרתי בו מה הבית עבורי במובן הרגשי מה הבית בשבילי ובשביל הקרובים לי, גדי והילדים  מבחינת המקום הבטוח והאוהב והמכיל, ואיך החלטנו לקעקע אותו על גופנו…. ״כי מה שכל אחד מאתנו הרגיש עמוק בלב הרגיש בדיוק גם האחר. שבית הוא לא רק ארבעה קירות ובית הוא לא רק חדרים ווילונות וגינה ומנורות – בית הוא הלב. בית הוא הדופק המשותף של כולנו, ההבנה שאנחנו תחת קורת נפש אחת, בטוב וברע. כשקל או קשה כשעצוב או שמח, כשקטנים או גדולים כשגרים בו או כשעוברים. אז קבענו כולנו אצל פולק המקעקע וכל אחד קבע לעצמו היכן יקועקע הבית שלו. וככה כבר כמה חודשים אנחנו מסתובבים שמחים ומרוגשים עם תזכורת יומית – הבית שלנו אתנו״.

אוהבת להיות בבית אמרתי?! שמעו סיפור…

בשנת 1989, אירחתי בפעם הראשונה חמישה זוגות חברים ולא היה לנו סכו"ם לכולם. "צריך לקנות סכו"ם" , גדי אמר לי . אני שהייתי מאוד צעירה, סטודנטית לתואר ראשון וקצינה משוחררת (אחר כך חזרתי לקבע) וגדי שנסע באוטובוס לבסיס כי לא תמיד קיבל רכב מהצבא… הלכנו לקנות סכו״ם. כבר הבנתן מהתיאור שחיינו חיים מחושבים . ומה קנינו? קנינו סכו"ם של WMF שעלה לנו כמו רבע משכורת של גדי. אני כמובן התנגדתי. יפה ואיכותי אמרתי אבל מאוד יקר. וגדי שכנע אותי כבר בתחילת הזוגיות שלנו שיש דברים שלא נוותר עליהם ושהכול בחיים זה סדרי עדיפויות. השתכנעתי. התרגשתי לערוך עם הסכום החדש ועד היום אני זוכרת את הארוחה הזו. עד היום האורחות של אז הן החברות הכי טובות שלי, ואתן יודעות מה? עד היום זה ה-סכו"ם שמלווה אותנו כבר מעל שלושים שנים והוא יפה ונוצץ ואני מאוהבת בו. בהתחלה היינו מוציאים אותו רק באירועים חגיגיים אבל מהר מאוד הבנו שיומק עידאק והתחלנו להשתמש בו יותר. אני חושבת שאז התחילה להתגבש אצלי תפיסת העולם שאנחנו משקיעים בדברים שלא רק גורמים לנו להנאה אלא משקפים יופי ואסתטיקה ואהבה לאירוח .

vered amir website 2032056

או למשל ספה וכורסא שרכשנו ב1994. עברנו לבית חדש בראש העין והגיע הזמן לרהט את הסלון, בכל זאת הגענו מקיבוץ…סיבוב ברמת השרון ומצאנו את שאהבה נפשנו. החברה כבר לא קימת, קסטיאל, אבל גם הספה וגם הכורסא שתיהן יפות ועדכניות וקלאסיות ומשמשות אותנו מעל 30 שנים עד היום ממש. אחרי שרופדו מחדש. גם אז חשבתי שאולי הכורסא יקרה מידי וגם אז החלטתי שכן.

vered amir website 2032055

תמיד היה חשוב לנו שהבית יהיה חמים ונעים ומזמין והעיצוב היה חלק מהנוחות והפונקציונליות. עם השנים במעבר בין בתים ועם השינויים בהרכב המשפחתי סידרנו את הבית לפי הצרכים הרלוונטיים לנו. אל הבית הנוכחי עברנו בשנת 2000 וכך קרה שלפני כ-7 שנים ולכבוד יום הולדת חמישים והצטרפות הנכד הראשון החלטנו לעשות שיפוץ. להתאים את החלל המרכזי לצרכים החדשים. מחקנו קומה שלמה, והתאמנו אותה לצרכים החדשים שלנו. וגם כאן, כמו בשנים הראשונות שלנו כזוג וגם בדירות השכורות ההשקעה הגדולה ביותר הייתה בתשתית בדברים הקבועים. הפעם התכנון מחדש של המרחב, הפתחים והמיקומים לוו ע"י אדריכל מהיום הראשון לחלום. אז זו העצה הראשונה שלי אליכן. כשיוצאים לשיפוץ כדאי מאוד מאוד להיות מלווים ע"י איש מקצוע . אני אמרתי בדיוק מה אני רוצה ואיתן, האדריכל שלנו ידע לתרגם את זה לתוכניות. ולמה אני מתכוונת תשתית? ריצפה, חלונות, דלתות, מטבח.

vered amir website may 2021 0063

ידעתי שאני רוצה חלל משותף של מטבח סלון ופינת אוכל כך שכולנו נהיה באותו חלל וכל אחד יהיה עם עצמו. ידעתי שאני רוצה מרחב לנכדים לנסיעה עם הבימבה וכניסה ויציאה מהבית לחצר בלי הפרעות. ידעתי שאני רוצה שני כיורים ומשטחי עבודה כי גם גדי מבשל וידעתי שאני רוצה הרבה אור. תמיד אבל בעיקר בשיפוץ סוף מעשה במחשבה תחילה!

vered amir website may 2021 0065

ובכל מה שקשור להום סטיילינג של הבית והפריטים שלגביהם אתן שואלות מידי פעם, עשינו שילוב מקסימלי בין ישן לחדש. בדרך כלל הוספנו פריטים לא יקרים. הרי עשינו את השיפוץ לאור השינוי המשפחתי ומתוך מחשבה שאנחנו מארחים הרבה את הנכדים ולא נכון יהיה להשקיע כסף רב בפרטים יקרים ובהירים במרחב הציבורי. חלק מהפריטים נקנו באיקאה חלק במקומות קצת יותר יקרים, אבל ההעמדה של הפריטים בשילוב הפריטים הישנים והצמחייה הביתית המטופחת נתנה לבית מראה מלא סטייל . האקססוריז שמשדרגים כל חלל: פרחים, עציצים, נרות, כדים, כלים, כריות וספרים עושים את העבודה.

בפוסט הבא אשתף אתכן בתמונות וגם אשים לינקים לכמה חנויות שאני אוהבת לרכוש בהן פריטים לבית. חלקן באזור שלי אבל שוות נסיעה. ורק לציין שהתוכן הוא מטעמי בלבד לא ממומן ולא קיבלתי תמורתו טובין אבל כמו תמיד מה שאהבתי ואיכותי אני שמחה לשתף. אחת העצות שלי בתחום , היא שהגם שאנחנו רוצות לסיים הכול מהר ולהעמיד את הבית מוכן לחיים, נכון תמיד היכן שאפשר, לחיות את הבית ולהרגיש אותו כמה חודשים או אפילו יותר ואז  הסידור יותר מדויק. עצה נוספת היא לא להיות מקובעת בהעמדת הפריטים לתת לעצמכן חופש להזיז ולשנות. היום הכורסא כאן ומחר שם. אני מזיזה ומשנה מיקומים כל הזמן וזה מרענן .

ועוד עצה, לצאת מהקופסא. תשמעו מה היה עם הספריה. גדי, אספן ספרים וכשהכרתי אותו זו הייתה עסקת חבילה הוא עם מאות ספרים שהביא איתו..ורק להגיד לזכותו שגם קרא רבים מהם או לפחות חלקים מהם. לכן, תמיד היו לנו ספריות גם בדירות השכורות. בכל מקום שעברנו אליו התקנו מדפים או בנינו / רכשנו ספריה. אבל הפעם הספרייה תוכננה לתפוס קיר שלם ולא מצאנו משהו קליל ואוורירי שלא יכביד על הסלון. חיפשנו, בררנו ראינו תוכן בפינטרסט ולא התחברנו לכלום. חצי שנה הספרים היו בארגזים…עד שחברים שטיילו ברחוב דיזנגוף ומכירים את הטעם שלנו היטב וגם היו שותפים ללבטים שלנו, התקשרו ואמרו שמצאו לנו ספריה. הם ראו באחד הבוטיקים ברחוב דיזנגוף מדפים לתצוגת ג'ינסים. למחרת נסענו למדפי לה גרדיה והזמנו ספריה.

vered amir website may 2021 0041

vered amir website may 2021 0016 vered amir website may 2021 0018

ומילה על צמחיה ביתית. אני יודעת שהיום הנושא מאוד פופולרי אין סוף אתרים ובלוגים שמסבירים מה לגדל איפה ואפילו חברות שמגיעות הביתה עם צמחיה ומתאימות צמחייה לפי כיווני האור והצל, יש צמחים שמצטלמים יפה לאינסטגרם ויש צמחים שהם טרנדים ואני? מאז ומתמיד אהבתי לגדל עציצים גם כשהייתי מגיעה הביתה פעם בשבוע . יש להם השפעה נפלאה עליי האנרגיה של הירוק עושה לי טוב הם משדרגים כל פינה, ובנינו? הם גם תמיד מתאימים לתקציב שלי כשבא לי לפנק את הבית.

יושבת לכתוב לכן את החלק השני עם תמונות מהבית ולינקים למקומות שאני אוהבת לקנות בהם פריטים יפים.

ועד אז שיהיה הכי יומק עידאק לכולכן.

Related Posts

6 תגובות

סיגלית לוי דרורי 31/05/2021 - 8:13 pm

ורד יקרה, הפוסט מקסים כמו הבית וכמוך והכל מתחבר יחד באהבה

הגיבי
ורד אמיר 01/06/2021 - 7:19 pm

תודה אהובה
שמחה שאהבת
ותמיד התגובה שלך עושה לי טוב.

הגיבי
אילנית 02/06/2021 - 6:41 am

בית מלא חיים

הגיבי
ורד אמיר 07/06/2021 - 11:07 am

תודה רבה ככה בדיוק אני מרגישה.
שיהיה שבוע טוב

הגיבי
מיקה שחם 21/06/2021 - 6:03 am

ורד יקרה, הסתכלתי והתאהבתי. יש לך בית מקסים עם אנרגיות נפלאות. הספרים,הצמחיה,הצבעים והטעם הנפלא עושים את הבית למזמין . כיף לחיות בבית כזה, תמשיכו להנות.

הגיבי
ורד אמיר 21/06/2021 - 9:18 am

תודה רבה מיקה איזה כיף שאהבת
הבית הוא שנים של חיים גם עם המעברים
שוב תודה ובשמחות.

הגיבי

השאירי תגובה