איפה הייתי ומה עשיתי-בחיפה היפה

ורד אמיר
0 תגובה

יומיים בחיפה היפה. הייתי בפריז וגם ברומא ראיתי את שבעת פלאי תבל בקוטב הצפוני וגם דרומה אך אין מקום כמו ארץ ישראל. ככה משבוע לשבוע מחודש לחודש וכבר אפשר לומר משנה לשנה ….(החופשה אחרונה שלנו בחו”ל הייתה בפברואר 2020) אנחנו מוצאים את עצמינו מבלים ונופשים במקומות נפלאים, חלקם חדשים , את חלקם חשבנו שאנחנו מכירים, כזו הייתה החופשה בחיפה. ביקרנו בה בחודש שעבר, בחיפה שאני חשבתי שאני מכירה. אתחיל ואומר שהיינו יומיים, לילה אחד וזה ממש לא הספיק לנו, והשאיר טעם של עוד וכבר מתוכננת חופשה נוספת שם.

את חיפה הכרתי בקטנה, בעיקר מנסיעות לקריות למשפחה של גדי, לחברים הטובים של גדי שנשארו לגור שם ומהנסיעות לקריית אליעזר , כן כן האיצטדיון הישן של מכבי חיפה . שם היה משחק הכדורגל הראשון שראיתי בחיי כשגדי חשב שזה רומנטי לקחת אותי, קצינה צעירה שיצאה שבת (למכבי חיפה הפועל תל אביב קיץ 86)… והשאר היסטוריה.

וככה מידי פעם הייתה גיחה קצרה לביקור בחיפה היפה. עם חברות , בקטנה, מוזיאון, תערוכה, ים, סדנת צילום והביתה. חיפה הייתה מנומנמת בעיני. ואז הכרתי אותן! את הבלוגריות מחיפה ומהסביבה ובראשן שירי ויצנר הלא היא החיפאית או חייפוש. את שירי פגשתי פעם ראשונה בשנקר כשלמדתי עיתונות אופנה ובמסגרת ההתנסות הכנתי כתבה ששירי הייתה הבודקת שלה. כתבתי על הקשר בין עיצוב מנה לעיצוב אופנה מאז, גם אני ככותבת וגם חיפה התחבבו עליי ומערכת היחסים שפיתחתי עם עצמי ועם חיפה התהדקה.

חיפה היפה ורד אמיר איפה הייתי ומה עשיתי- בחיפה היפה סיורי גרפיטי

חיפה היפה מלון שומכר חיפה היפה - סיור בעיר התחתית

שירי, למי שלא מכיר, מאוהבת בעיר שלה ( לא אהבה ממבט ראשון אבל התאהבות סוערת) ואחרי שעשינו איתה סיור, התאהבנו גם. הלכנו בעקבות ההמלצות שלה התארחנו ללילה במלון שומאכר עם החדרים הנעימים, קבלת הפנים הממש חמה והגג הכי יפה שראיתי בין הים להר הכרמל. הזמנתי מראש שני סיורים מודרכים בעיר התחתית האחד , סיור גרפיטי עם שירי והשני סיור בייקרי וקפה עם מאיה לפידות .

היפה סיור גרפיטי 2 היפה סיור גרפיטי 3

היפה סיור גרפיטי בעיר 2

מה להגיד? הנאה צרופה! אני יודעת שאני נשמעת כמו מורה אבל ככה זה כשאני ממש מתלהבת. לא מסתפקת במהמם מהממת זה באמת היה יפה מפעים ומרגש לגלות עולם שלם מתחת לאף, ככה בדיוק הרגשנו. בסיור גרפיטי ואמנות רחוב הסתובבנו בין ציורי קיר צבעוניים ויפיפיים לעיתים הרגשתי קצת כמו בסיור בברלין . שלוש שעות של סיפורים על מי צייר, מתי ומה עומד מאחורי הסצינה הזו של הגרפיטי בחיפה. הסיור היה בשעת בין ערביים מזג אוויר מושלם והשיטוט הזה בין הקירות המדברים ( שירי דיברה אותם) ברחובות קסומים עם בנינים היסטוריים אשכרה חו”ל.

היפה 11 היפה 12 איפה הייתי ומה עשיתי- בחיפה היפה מתוק מתוק

ביום השני לקחנו סיור אוכל עם מאיה. קפה ומאפה או נכון יותר הרבה קפה והרבה מאפים משובחים. סיור עתיר פחמימות כבר אומרת אבל האמת שבגלל שהיו הרבה עצירות אז בעיקר טעמתי לא בלסתי .פגשנו בתי קלייה לקפה ויש כאלה לא מעט בעיר התחתית , שמענו סיפורים טעמנו וברור שקנינו. כחובבת קפה שחור טחון הקפה של סמי פשוט מושלם וכל כך שמחה שקניתי הביתה. והמאפים? משאירה רק תמונות כי את החוויה של הטעמים הביס המושלם והאווירה ( איזה בנות מקסימות הכרנו בקבוצה) תחוו כשתגיעו לסיור בעצמכם.

היפה 15בחיפה היפה הקפה של סמי איפה הייתי ומה עשיתי- בחיפה היפה קפה טעים

רק על עצירה אחת קטנה אני כן אספר כאן. הימים היו ימים של אחרי ההתפרעויות בערים המעורבות ואפילו הבנתי שהיו ביטולים בחלק מהמקומות בחיפה, והנה עצרנו בקונדיטוריה סארו ברחוב יפו. בראש הקונדיטוריה עומד ג’וליאן אבו שקארה שקיבל את פנינו בשמחה וסיפר על לימודיו אצל טובי הקונדיטורים בעולם ועכשיו מגיש אצלו במקום עגות ומאפים טעימים בטירוף ואני גמעתי את הסיפור של ג’וליאן בהתפעלות ומביס לביס הבנתי שכאן לוקחים עוגת שמרים הביתה. התרגשתי מההצלחה שלו וראיתי איזה פרגון מטורף הוא מקבל מהלקוחות שלו. התור היה גדול וכל השולחנות היו תפוסים וכשלחשתי לגדי באוזן ” זה ככה צריך להיות תראה איזה חיים בשיתוף”, הגיע אבא שלו. ואז הבנתי, מאיפה אהבת האדם והכנסת האורחים והרצון לחיות בכבוד הדדי. בערב נפגשנו עם חברי ילדות של גדי לארוחת ערב, חיבוקים צחוק וזיכרונות.

בחיפה היפה קונדיטוריית סארי בחיפה היפה קונדיטוריית סארי

חיפה היפה קונדיטורית סארי

במהלך היומיים האלה שטיילנו בחיפה העליתי לא מעט דיווחים מהשטח מלא סטוריס ושיתופים . חברות התכתבו איתי, שאלו התייעצו וכבר הזמינו חופשה בחיפה. זה שימח אותי. המלצתי על שני לילות כי לנו היה קצר. פתאום הרגשתי קצת שגרירה והרי מה יותר משמח מלעשות טוב? אז הנה אנחנו כבר מתואמים עם חברים לעוד חיפה והפעם סיור בשוק הפשפשים ומסעדה טובה. תודה שירי אלופה , אני אוהבת את מה שאת מביאה בכלל לא רק את חיפה. תוכן מעניין ואוטנטי וכנות כזו שאין הרבה בנמצא ומלא סטיילינג של החיים כמו שאני אוהבת. ומי שעדיין לא עוקבת זה הזמן. לא ממומן.

היפה 19 היפה 20 היפה 18

וכמו שכתבתי לכן בהתחלה, את חיפה אני מכירה בעיקר דרך הא. נשים ועוד אחת אהובה , דפנה בארי, שהספקתי להתארח אצלה במלון לה קפלה בחורף , ללילה קצר בדרך מבית לחם הגלילית הביתה אבל, ההמלצות שלה גם ללילה אחד היו פצצה ועשו לי חשק לחזור לבלות איתה בחיפה.

וכשאני כותבת שורות אלה, שוב בחדשות מדברים על וריאנטים ונראה שגם השנה אנחנו נשארים בארץ , וחיפה אופציה נפלאה לחופשה.

באהבה ויומק עידאק.

Related Posts

השאירי תגובה

ברוכים הבאים

אשמח שתשאירו לי פרטים
וכך נוכל לשמור על קשר