כשאני נכנסת לחנות בגדים אני מיד יודעת אם להישאר

ורד אמיר
0 תגובה

צבעים, מה הם אומרים לי?

כשאני נכנסת לחנות בגדים או נעליים, בארץ או בחו"ל – בוטיק, רשת מוכרת או סופר גדול, אני מיד יודעת האם כדאי לי לחפש בין הקולבים והמדפים או פשוט להמשיך הלאה בדרכי…

אין לי הסבר איך, אבל כבר שנים זה ככה… אני סורקת את החנות עושה סיבוב עם העיניים, ומחליטה – נשארת… דוגמת.. לעתים קרובות לא מודדת, מגיעה הביתה ובול פגיעה!

האמת היא שמה שהכי תופס לי את העין בעונה הזו הם הצבעים. אני לא חושבת על המשמעות העמוקה של הצבע או מה הצבע משדר לי, אלא אוהבת – לא אוהבת, גזרה, צבע, מידה – מבט קצר ולקחתי.

בחודשים האחרונים אחרי שהייתי באחת הסדנאות של גלי לשם, מידי פעם אני עוצרת, מתבוננת, מדמיינת, מתחברת לצד המיסטי של הצבע, למשמעות של הצבע שבחרתי. ואולי הבחירה שלי אינה מקרית? אולי הצבעים שאני בוחרת אומרים לי או עליי משהו?

את השמלה הזו שלפתי בשניה בבוטיק של נעמי בבזל, כמו במקרים דומים, אפילו לא מדדתי. הירוק והכחול תפסו לי את העין, והגזרה – אתן כבר יודעות שאני אוהבת שמלות ארוכות.

vered amir 419 vered amir 420

הגעתי הביתה מדדתי והתאהבתי! עם ג'קט או בלי, עם נעלי עקב או סניקרס, לא בא לי להוריד אותה…. ואז נזכרתי בגלי ובסדנה, ובמשמעויות של הצבעים בפילוסופיה האינדיאנית. סדנה קסומה כמו גלי, שמוליכה אותך להתבוננות והקשבה והלכתי למחברת שלי לקרוא ולהיזכר ומה גיליתי?

vered amir 422vered amir 423 vered amir 424

שהירוק – מסמל את כוח הרצון!!! כוח הרצון שלנו הוא זה שנותן לנו את החיים. מסמל את כוח החיות שבנו. מסמל גם את היכולת לעשות מה שאנחנו רוצים: מיקוד, צמיחה, שינוי, התחדשות. היכולת לממש את הדברים בצורה פיזית.

והכחול – מסמל את האינטואיציה!!! מסמל את הזרימה, היכולת לנוע קדימה בלי להיעצר, לזרום עם האינטואיציות שלנו. איזון בין הרגש להיגיון, אנרגיית ריפוי פעולה שאתה עושה שגורמת לאחר להיות מאושר!

vered amir 425

ואז הבנתי שאולי הבחירה שלי בצבעים אינה מקרית? שהרי אני מתרגשת מתקופה זו של צמיחה ושינוי ומימוש וכמובן זורמת עם האינטואיציות שלי, ושמחה כל כך מכל תגובה שמעידה  שאני גורמת לאחרת להרגיש מאושרת.

ואם הבחירה לא מקרית, אז אולי הצבעים באים להגיד לי משהו? אז אני יותר מתבוננת ויותר מקשיבה לסימנים בדרך ובתוך כך גם לצבעים..

ושיהיה לכולכן קיץ נעים ומאיר, עם קשת של צבעים ואהבה גדולה.

באהבה,
ורד

Related Posts

השאירי תגובה