מי יודע מה זה פט נט? ולמה אני על הבקבוק?

ורד אמיר
0 תגובה

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים

מי יודע מה זה פט נט? ולמה אני על הבקבוק? "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים " / דר' סוס. נכון שעברה כבר שנה , אבל היי הזיכרון המשמח הזה מלווה אותי המון זמן ועכשיו שוב, סתיו  כץ הבלוגרית המחוננת יוצאת עם הפרויקט המהמם הזה. והיום כשפתחתי בקבוק יין צונן חשבתי לעצמי היי, איך לא עשיתי על זה פוסט בבלוג? אבל זה מסוג הנושאים שתמיד כיף לקרוא אז תשמעו סיפור:

הסיפור שלי עם פט נט

במקום קסום בלב שדות ומרחבים שוכן לו יקב ברק. לא הייתי ביקב ברק אף פעם לפני וגם לא יצא לי לשתות יין של יקב ברק ובטח שלא פט נט. אומנם חובבת יין אנוכי ואת החיים הטובים בכלל, אלא, שיש לי עוד הרבה מה ללמוד בנושא היין. במרחבי הרשת או יותר נכון באינסטגרם , שם אני אוהבת להיות לראות ולהראות, לשמוע ולהשמיע, לכתוב ולפרסם תמונות ותובנות קורים המון דברים טובים. (אני יודעת שיש האומרים שיש שם גם דברים פחות טובים אבל הם לא לגילי אז אני לא רואה אותם….)

בקיצור, אחת הבלוגריות שאני ממש אבל ממש נהנית לעקוב אחריה, סתיו כץ, פרסמה פוסט ובו הודיעה באופן חגיגי שהשנה יקב ברק ביחד אתה עושה פרויקט השקה של יין הפט נט שלו, ועל הבקבוקים יהיו איורים של "אנשים מהיישוב".. חובבי יין עוקבים שמחים ונהנים. סתיו פרסמה קול קורא וגם אני עניתי. שלחתי תמונה.

 

וכך כעבור שבועיים בעוד ביקב בשיתוף סתיו טועמים ומחליטים החלטות גורליות, אני נכנסתי לקרוא קצת על היקב ועל מה זה פט נט. כי בואו, לא ככה אני משחררת תמונה שלי נכון?

כרם ברק

אז ככה: יקב כרם ברק הוא יקב בוטיק משפחתי בשנת 2011 המשפחה רכשה משק במושב בקוע, כדי להגשים את החזון שלהם להקמת יקב בוטיק ונטיעת כרמי יין. העיסוק בעשיית היין החל לפני כ 10 שנים, עם לימוד עשיית יין, בבית הספר שורק, והמשיך בלימודי ייננות בתל חי. במהלך השנים האלה ועד להקמת היקב, הם ייצרו יין לצריכה עצמית. הידע והניסיון שצברו, חברו לאהבת האדם והאדמה וכל אלה התממשו לכדי משק פעיל – חוות רוזנברג. המשק מאגד בתוכו יקב, מחלבה ומרכז מבקרים, בו ניתן לרכוש מתנובת המשק. עם הקמת היקב במושב בקוע, החל מבציר 2012, הם מייצרים את יינות היקב במקום.

יקב כרם ברק נקרא על שמו של בנם הבכור והאהוב, ברק שמואל רוזנברג ז״ל, אשר נפטר ממחלה קשה, במאי 2010. ברק היה אמן, יוצר נדיר ורב תחומי, אשר אהבתו הגדולה ביותר הייתה ציור וסיפורי קומיקס. הדמויות שחלם ויצר לסיפוריו (גיבורי-על ואחרים) מעטרים את תוויות היינות ואת הלוגו של היקב.

ובשנה שעברה (והנה גם השנה), האיורים על הבקבוקים היו שלנו, של כל אחד שפעיל באינסטגרם שרצה ושלח תמונה שלו ונבחר ואוייר והופ יש לו פט נט עם התמונה שלו. גם השנה יש עשרה מאושרים שיזכו להיות על בקבוק וגם לקבל ארגז במתנה. את האיורים מכינה הילה המוכשרת , שגם היא חלק ממשפחת היקב. כנסו לעמוד שלה ותראו כמה כשרון. כשאני שלחתי את התמונה לא ידעתי למה לצפות וההפתעה היתה כל כך מרגשת וכל כך יפה. 

לחגיגות ההשקה שהתקיימו בכרם הזמנתי משפחה וחברים שבאו להרים. היה מזנון עם אוכל טוב וטעימות של כל סוגי הפט נט שהפיקו בשנה שעברה ואני הסתובבתי כמו כלה ביום חופתה או כמו ילדה ביום הולדתה מתרגשת מהפט נט שלי , שותה , משקה וחוגגת את החיים. אז השנה הפרויקט שוב יצא לדרך ונשלחו תמונות לסתיו ונבחרו עשרת המאושרים ואני אהיה שמחה איתם כי אני כבר יודעת איזה כיף זה להיות על תווית של יין משלך. וכן, התאהבתי בסתיו הפכתי להיות עוקבת אדוקה וגם השנה אני מתכוונת להגיע להשקה.

 

כשהתחלתי לכתוב את הפוסט הזה , לא ידעתי איזה תמונות ייבחרו השנה. ובעודי כותבת עורכת ומדייקת ראיתי את הפרסום של הפנים החדשות. כמה שמחתי כשראיתי את התמונה של אבישג נהרי, בלוגרית נהדרת חובבת יין ומוציאה קבוצות נשים לפריז אהובתה? וואוו קפצתי משמחה. היא כתבה לי ששלחה את התמונה בהשראתי שמחתי היתה כפולה,  כי ידעתי איך אני הרגשתי כשראיתי  את התמונה שלי. 

החיים יכולים להיות חגיגה אחת גדולה. זה בסה"כ עניין של השקפה… וקצת השראה. 

חג שמח ושנה טובה.

 

Related Posts

השאירי תגובה