מסיבת פיז’מות אחרי גיל 50

ורד אמיר
0 תגובה

עשיתן פעם מסיבת פיז’מות אחרי גיל 50? ולפני?..

אוקטובר 1996, יום הולדת ארבע לילד האמצעי שלי, עומר. ראש העין,שכונה צבאית  גינה בלונים אוכל טוב חברים והרבה ילדים. ילדים שאנחנו מגדלות ביחד , ימי הולדת חופשות משפחתיות , חופשות זוגיות, ביחד. ואז תוך כדי הקפה כשהבנים יושבים לחוד והבנות לחוד מישהי מציעה( זאת אני) בואו נצא לחופשת חברות , לילה אחד! נשאיר את הילדים עם הבעלים ונצא לחגוג / לנוח לבד רק הבנות. האמת שלפני זה כבר יצאתי לחופשות מסוגים שונים, כולל עשרה ימים מעבר לים טיול שופינג עם חברה, כשאני משאירה את הבכור בן השנתיים וחצי עם גדי ואמא שלי שנמצאת תמיד באיזור.

חמש דקות וכבר נסגר תאריך עוד יום ונסגר מקום. מאז, כבר 24 שנים שאנחנו מקפידות כל שנה לצאת לחופשה רק החברות. ההרכב הצטמצם עם השנים , והגרעין של הארבע נשאר חזק ואיתן. לשמוח לרקוד לצחוק בקולי קולות לשתות ולספר סודות בטוב ובפחות. זה לא אומר שאנחנו לא יוצאות במהלך השנה לחופשות נוספות חופשות אחרות קרובות או רחוקות בהרכבים כאלה או אחרים אבל כל פעם כשאנחנו מתארגנות לחופשת לילה הזאת אנחנו מתרגשות.

אז ככה זה בחופשות האלה – מדברות על דיאטות אבל כל הזמן אוכלות . נוהגות למרחקים ארוכים אבל כל הזמן שותות. מדברות על הילדים והנכדים אבל לא מתגעגעות. מדברות על העבודה אבל בראש כולנו פורשות. מדברות על הבריאות והחיים על סקס ועל הבעלים, על הילדים והבוסים והנכדים ועל איך דוחפות הצידה את כל מה שפחות נעים חיות את החיים!

אני מודה כל יום על כך שכל -כך הרבה שנים אנחנו מחוברות לעצמנו ויודעות להיות באנרגיה של אהבה. בשנת 1996 כשחזרתי מהחופשה הראשונה וסיפרתי בעבודה… היו שהרימו גבה, היו ששאלו , ככה? הוא נותן לך לנסוע? ונשאר עם הילדים? ואני לא ממש הצלחתי להבין את הפליאה, וגם חברות שלי במקומות העבודה שלהן נשאלו אותה שאלה, איך זה שאתן יוצאות לחופשה רק נשים ? מה אומרים הבעלים? ואיך המפעל שאתן משאירות מאחור בבית ממשיך להתארגן בלעדיכן…

זה היה עידן של לפני הרשתות החברתיות, לפי הפייסבוק ולפני האינסטגרם, לפני שהכל היה מתועד ומפורט ומצולם אונליין. אנחנו היינו לוקחות איתנו מצלמות פילם ומתקתקות תמונות שחיכו לפיתוח. נחשבנו פורצות דרך בעיני נשים מסוימות ומה שלנו נראה טבעי, לאחרות נראה במקרה הטוב חלום ובמקרה הרע הפקרות. מאז, הרבה מים זרמו בירדן( אותו בקרנו בחופשה האחרונה) ונשים למדו לאהוב את החופשה שלהן בסגנונות שונים ולהבין מה זו חופשת בנות. ואיזה איכות יש לחופשת נשים ובמיוחד לחופשת אימהות .

ומה שעוד יפה בחופשות האלה , שהן עושות טעם של עוד. בדרך חזרה או אפילו בדרך לחופשה אנחנו כבר מתכננות את החופשה הבאה. כי יש משהו באווירה מיד בהתחלה שפורם את כל המתח של הבית והעבודה שעושה את הלב מחייך מכל שטות שמישהי אומרת שגורם לכולן לזרום לכל כיוון שמישהי מציעה, גם אם בסוף יוצא שנוסעים לירושלים דרך חיפה. ועוד יפה בחופשות האלה שהאנרגיה נמשכת ימים רבים אחרי והצחוק והבדיחות והמנוחה מלווים אותנו עוד הרבה גם כשאנחנו עמוק חזרה בתוך השגרה.

אז כבר ארזתן ? כי אנחנו עם היומן פתוח…

באהבה ואחווה
ורד

Related Posts

השאירי תגובה

ברוכים הבאים

אשמח שתשאירו לי פרטים
וכך נוכל לשמור על קשר