יומיים של רומנטיקה

ורד אמיר
6 תגובות

בואו נדבר רגע על רומנטיקה… אנחנו חיים פעם אחת, אך פעם אחת די בה עם החיים שנכון לחיות אותם!!! ככה נפתח אחד ממכתבי האהבה שקיבלתי מגדי לפני הרבה שנים . וככה הבנתי מאוד מוקדם שהבחירה כיצד לחיות את חיי, נמצאת בידי. למרות ואולי בגלל שהבנתי בשלב מוקדם מאוד בחיי שלא הכול תלוי בנו, הבנתי שמה שכן , לגמרי בחירה שלנו. מאז ראשית ימי היכרותנו אנחנו עושים המון דברים טובים בשבילנו. חופשות קצרות וארוכות , גיחות של יום, דרינק בשקיעה, מסעדה חדשה , אירוח וחברים, הליכה בים ועוד חוויות. גם כשהילדים היו ממש קטנים והיינו צריכים היערכות גדולה, וגם כשהילדים גדלו וחזרנו לקרחנה – המשכנו בשגרת ההנאות הזוגיות. במיוחד אנחנו אוהבים לשלב טיולים אורבניים וטבע ירוק. בארץ וגם בחו”ל היציאה לטבע עושה לנו טוב, מרגשת. יום או יומיים של רומנטיקה מספיקים. והנה באה הקורונה וחיזקה לנו יותר מאי פעם את ההרגשה הזו והצורך והרצון לבלות בטבע.

vered amir website 7020702

ואז, פגשתי באינסטגרם של חגית אברון , את יחידת האירוח הסודית של אילת שנהב. וכבר למדתי שמה שחגית ממליצה ,זה בול!!! אז התקשרתי והזמנתי לנו לילה אחד באמצע השבוע, באמצע האביב, באמצע החזרה לעבודה , באמצע או סוף הקורונה, תמיד זה באמצע משהו, בעיקר כשאנחנו צעירות ועמוסות או בעצם מבוגרות ועמוסות, לפעמים זה מרגיש לא מתאים, אבל כשחוזרים עם מצברים מלאים מבינים.

ארזנו פיקניק ליומיים, כן ככה התחשק לנו להביא צידנית עם כל מה שאנחנו אוהבים מהבית ולא להסתובב בחיפוש אוכל… במיוחד כשראיתי מראש שיש לנו לוקיישן כזה שנרצה לשהות בקרבתו ולא להרחיק, מאובזר עם מטבחון מפנק . ארזנו ירקות פירות וגבינות, עוף וחמוצים ויין, הרבה יין, ויצאנו.

vered amir website 7020705 vered amir website 7020710 vered amir website 7020722

כשאילת כותבת על עצמה בבלוג שלה:

אני מאמינה בשמחה ובהגשמת חלומות. אוהבת לארח אנשים אצלי בגליל המשגע. ולחלוק את השמחה, האסתטיקה והיופי שנמצאים סביב

היא מתכוונת לכל מילה. הגם שפגשנו אותה לשעה קלה, שיחת חולין על החיים, לגמרי הרגשנו את רוחה בכל פרט ביחידת האירוח, בחצר, בכלים ובוייב הכללי, הרגשנו את השמחה לארח. אבל מה ששבה את לבנו יותר מכל, היה הטבע המטורף שבו ממוקם הבית, הירוק והפריחה, נחל הבניאס שזורם בקרבתו. היחידה נמצאת שתי דקות הליכה מהנחל וכשנפתח השער היינו בתוך חלום. מזג האוויר היה נפלא, וכל הקלישאות הפכו להיות נכונות באותם רגעים. יש המון דברים שמרגשים אותי וכל פעם מחדש. למרות שכאילו מה יש לי להתרגש שוב ושוב מאותו דבר? פרחים למשל, מים זורמים בטבע, ציוץ ציפורים, אוכל טוב , יופיו של הטבע. כל כך הרבה שנים ועדיין מתרגשת עם פרפרים.

vered amir website 7020707vered amir website 7020719 vered amir website 7020714

וכשהשתרענו שם על גדות הנחל עם כוס יין ביד עלה לגדי שיר בלב והוא התחיל לשיר את שירת העשבים. הנוכחות הזו שם במקום הזה בטבע המהמם הזה העלתה שיר בלב והתרגשות גדולה. החיבור לטבע כמה שאנחנו מכירים ויודעים את השפעתו החיובית על המוח והלב הפתיע אפילו אותנו בעוצמתו. מיד נכנסתי ליוטיוב ומצאתי את הביצוע של שולי רנד לשיר המדהים הזה, שכתבה נעמי שמר למילים של רבי נחמן מברסלב וככה עם הניגון הזה הייתי שם עם העשבים והרגשתי שכמו העשבים יש לי שירה מיוחדת משלי ושהנוכחות שלי ברגעים האלה בטבע ממלאת אותי שמחה ותפילה שנשמעת בעולם.

vered amir website 7020703vered amir website 7020713

התחושה הזו שחשנו שם, דרך המקום הזה והשיר ברקע עד עכשיו מרגשת אותי. וההבנה שהשיר שמבטא אחדות בין כל העצמים בטבע לבין האלוהות . והעשבים שמסמלים לכאורה את הדבר שהוא הכי פשוט ואולי הכי נחות בטבע, אבל מעצם היותם חלק מהטבע הם חלק מהביטוי של האלוהות ושאנחנו חלק מהעוצמה הזו של הטבע והחיבור שלו לעולמות נוספים מלווה אותנו עד היום.

דַּע לְךָ
שֶׁכָּל רוֹעֶה וְרוֹעֶה
יֵשׁ לוֹ נִגּוּן מְיוּחָד
מִשֶׁלּוֹ
דַּע לְךָ
שֶׁכָּל עֵשֶׂב וְעֵשֶׂב
יֵשׁ לוֹ שִׁירָה מְיוּחֶדֶת
מִשֶׁלּוֹ
וּמִשִׁירַת הָעֲשָׂבִים
נַעֲשֶׂה נִגּוּן
שֶׁל רוֹעֶה….

vered amir website 7020712 88687vered amir website 7020709

שלא תטעו אני אוהבת גם חופשות אורבניות. אני יודעת לעשות עשר שעות קניות בתל אביב או ברומא ,בלי הפסקה בכלל, והאמת? שגם שם בין הבניינים והחנויות, המסעדות והמדידות אני מוצאת את השירה שלי, כי הכול ענין של איזון ומינון , זוכרות?

Related Posts

6 תגובות

גליה נאמן 09/05/2021 - 6:46 pm

אחד השירים המרגשים בעיניי וכבר אני דומעת…גדי היקר בוחר השירים המופלא.
שומרת את הלוקיישן לימים שיגיעו
תודה אהובה על חומר קריאה מהנה

הגיבי
ורד אמיר 09/05/2021 - 10:44 pm

גליושה איזה כיף שהצלחתי לרגש אותך ממש שימחת אותי
כשאני כותבת מלב זה מגיע אל הלב
תודה חברה אהובה שלי.

הגיבי
סיגלית לוי דרורי 10/05/2021 - 3:48 pm

את לב רחב שמתרחב ומפיץ אדוות נעימות ומעוררות השראה להצטרף לשמחת החיים
לא בגלל שהכל טוב אלא בזכות היכולת לחפש, למצוא, לראות ולקבל את הטוב בכל מקום
תודה לך ורד יקרה

הגיבי
ורד אמיר 10/05/2021 - 9:46 pm

תודה לך סיגלית חברה שלי.
כמה אני שמחה שנפגשנו
ושנמשיך ביחד לחפש ולמצוא את הטוב והמשמח בכל מקום.
אמן!

הגיבי
טליה פרסי 11/05/2021 - 9:43 pm

התרגשתי לקרא ,הרגשתי יחד איתכם בטבע.התיאורים שלך כל כך יפים נושמים וחיים.
תמונות יפיפיות,
אשמור את המלצתך לצייר.
תודה רבה.

הגיבי
ורד אמיר 13/05/2021 - 11:19 pm

איזה כיף טליה שאהבת
אני כותבת בדיוק כדי להגיע ללבבות ושמחה שאוהבות.
בהחלט המלצה חמה לימים יפים יותר.

הגיבי

השאירי תגובה

ברוכים הבאים

אשמח שתשאירו לי פרטים
וכך נוכל לשמור על קשר