לא בת שש עשרה אבל יודעת משהו

ורד אמיר
4 תגובות

אין חכמה כבעלת ניסיון.

ילדה הייתי וגם התבגרתי , תשמעו ממני משהו. בשבועות האחרונים שודרה כתבה בערוץ 12 על מאחורי הקלעים של שירים ישראלים. ריטה ורמי קלינשטיין דיברו על השיר המדהים שלא נס ליחו לא כל כך יפה ולא בת שש עשרה , אבל יודעת משהו על העולם הזה וכשריטה, סיפרה על התהליך שקדם לביצוע השיר, הכתיבה, הלחן והביצוע שלה כמובן, היא אמרה ואני מצטטת: "אולי אני קצת מרוככת עם עצמי יותר ומקבלת את מה שיש, אבל אז ממש הרגשתי לא יפה…" מיד כששמעתי את המילים הללו חשבתי שאולי ריטה קראה את הפוסטים שלי בנושא Over the fifty… ואיך כשהיינו צעירות פחות אהבנו ולא השלמנו עם המראה שלנו ואיך מגיע הגיל הזה שאנחנו מתפייסות עם עצמנו.

במרץ 2019 פרסמתי פוסט ובו כתבתי בין היתר, …ואז גדלנו ,התחתנו, ילדנו.. ושוב ילדנו.. והגוף השתנה לנו. ואכלנו וצמנו וחישבנו ואוי כמה התעסקנו ובעיקר הסברנו: “אני לפני לידה”. .”אני אחרי לידה.” ..”אני בטיפולי פוריות”, “אני בסטרס בעבודה” ומה בחרנו ללבוש? מה שהכי מרזה.. מה שמסתיר, מה שמבהיר, מה שמכסה ומה שלא מראה… ועכשיו, גיל 50 – Somewhere over the fifty, הנה שוב אנחנו משתנות, חילוף חומרים. השמנה .הורמונים , נפיחות ועוד תלונות קטנות. אבל כשאנחנו מתלבשות אנחנו כבר לא ממש מסתירות – הרבה פחות נלחמות, להפך, נראה שאנחנו נהנות לקנות ולהראות.

vered amir 30340IMG 7790 scaled e1616035847129

בחודשים האחרונים הגדלתי את מספר הקוראות שלי וגם הרחבתי את יריעת הגילאים ויותר ויותר נשים צעירות מבקרות בבלוג שלי. נכון שהיום יש מודעות לפוזיטיב בודי ובכל מקום כתוב מסופר ומצולם איך נשים עפות על עצמן אבל תשמעו מאחת שהייתה שם, בפנים בפנים בבטן ובלב הרבה מאתנו לא שלמות ולא מרוצות במשך שנים מהנעורים ועד ההתבגרות. ואז מגיע הגיל המקסים הזה שאת מבינה שהספור הזה על הברווזון המכוער, זה בעצם הסיפור עלינו. כמו שריטה סיפרה בראיון איתה היא לא הרגישה יפה … והיום אני בטוחה שהיא מרגישה פצצה מעלפת( גם אם היא לא אומרת) אז אני מנצלת את ההזדמנות לספר לכן שככל שאני מתבגרת אני מרגישה יותר ויותר אני. אני פחות שיפוטית ויותר נאמנה לעצמי.

vered amir 30304vered amir 30305

אני לא בהכרח מרגישה יפה כל בוקר אבל אני הרבה יותר אוהבת את עצמי מבפנים . וכשאני מרגישה יפיפיה מבפנים אז אני מרגישה יפיפיה גם בחוץ. אנחנו הולכות דרך ארוכה ומגיע הגיל שהדרך הרבה יותר ברורה ומובנת וזה נעים ומשחרר. איזה כיף להיות Somewhere over the fifty .

לפעמים נדמה לי שמה שקורה בעולם בימים האלה זה מה שקורה בגיל 50. התעוררות , הבנה, הפנמה שהחיים זה עכשיו. ההבנה שעברנו כברת דרך וההווה הוא החשוב כי אין לדעת מה יהיה מחר . אז כדאי לחיות, להיות , להפסיק לרצות להיות משהו אחר לחיות חזק ולאהוב ותזכרו יומק עידאק.

vered amir 30301vered amir 30303vered amir 30302

Related Posts

4 תגובות

לימור 24/03/2021 - 8:17 am

כתבת מקסים ומדויק
פחות מנסים להסתיר פגמים חיצוניים והרבה יותר
חשוב הלב והנשמה שלנו

הגיבי
ורד אמיר 04/04/2021 - 1:14 pm

תודה לימור ממש ככה.
הפנימיות שלנו היפה והשלמה מקרינה החוצה.

הגיבי
הילה לוי - תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל 31/03/2021 - 10:35 am

כתבת נפלא יקירה. זה מזכיר לי משפט שקראתי פעם שאומר "הלוואי והייתי היום רזה כמו שהייתי בפעם הראשונה שהסתכלתי בראי וחשבתי שאני שמנה…".

הגיבי
ורד אמיר 04/04/2021 - 1:17 pm

תודה הילה איזה משפט חכם ומדויק.
נדמה לי שמדבר לרב הנשים שאני מכירה.

הגיבי

השאירי תגובה